İlaç yardımı yapacaklar için uyarı…

 

İstanbul Eczacı Odası, depremde yaralananlara acil ilaç ve malzeme yardımı başlattı. Odanın yardım kampanyasına sadece eczacılar katılabiliyor. Yardımda bulunmak isteyen eczacıların yapacakları yardım tutarını, http://www.istanbuleczaciodasi.org.tr/ adresi üzerinden, çalıştıkları ecza depolarından birine bildirmesi gerekiyor.

Van Eczacı Odası’nın verdiği bilgiler doğrultusunda acilen gerekli olan ilaç ve tıbbi malzemeler, ecza depolarından en kısa sürede Van Eczacı Odası’na ya da belirtilen dağıtım noktalarına teslim ediliyor.

İstanbul Eczacı Odası yetkilileri eczacılar dışında kimsenin ilaç yardımı yapmaması gerektiğini, tersinin sağlık sorunlarına neden olacağını belirterek şu uyarılarda bulundu:

– Eczacı odaları koordinasyon halinde çalışarak nerede, ne tür ilaca ihtiyaç olduğunu belirliyor ve ilaçların dağıtımı Van Eczacı Odası’nca yapılıyor.

– Eczacı odalarının, doktorların, sağlık ekiplerinin ve bu konuda uzman kuruluşların yürüttüğü yardım kampanyaları dışında yapılan ilaç yardımlarının yayardan çok zararı var. Çünkü ilaçların kimlerin eline geçeceği belli olmuyor, yanlış kullanımlar ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor.

– İlaçların nakliyle ilgili belli standartlar var. İlaç yardımları Van’a gönderilirken bu standartlara uyulması ve ilaçların ulaştığı yerde saklama koşullarına uygun depolanması gerekiyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: