Eğitim Gönüllüleri’nin Van Depremi Açıklaması

Van’daki deprem felaketinin ardından Van başta olmak üzere, tüm gönüllülerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletmek ve sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Vakfımızın Van’da 1 Eğitim Parkı ve Erciş, Muradiye ve Çatak’ta olmak üzere 3 Öğrenim Birimi bulunuyor. 23 Ekim günü yaşanan depremin ardından aynı gün, Eğitim Parkımızın kapılarını geceyi sokakta geçirmek durumunda kalan depremzedelere açtık. Valilik tarafından kurulan il afet ve koordinasyon masasına parkımızın kapılarının açık olduğunu, TEGV’in her türlü desteğe hazır olduğunu bildirdik. Valiliğin talebi ile hasar gören erkek öğrenci yurdu öğrencilerini parkımıza aldık.
Bizler TEGV olarak eğitimin hiçbir koşulda kesintiye uğramamasına inanıyoruz. Bu prensiple faaliyetlerimizi bir an önce başlatarak, kısa süreli etkinliklerle  mümkün olduğunca fazla çocuğumuzun depremin bıraktığı izlerden kurtulmasına çalışacağız.  Park ve birimlerimize destek olarak 2 Ateşböceğimizi Van merkezin yanı sıra yolların el verdiği ölçüde Erciş ve çevresine yönlendiriyoruz.
Yaşanan depremin ardından Van’da bulunan etkinlik noktalarımız aracılığıyla Van’da bulunan çocuklarımızın, siz gönüllülerimizin ve ailelerinizin durumlarıyla ilgili sürekli iletişim halindeyiz. Ancak, haberleşme koşullarının zorluğu nedeniyle sağlıklı bilgi almak maalesef çok zor oluyor. Van’da bulunan gönüllülerimizin ve ailelerinin durumuyla ilgili endişeleniyoruz ve destek olmak istiyoruz. Mümkünse Van’daki gönüllülerimizden, etkinlik noktalarına durumlarıyla ilgili bilgi vermelerini rica ediyoruz.

Biz de tüm Türkiye gibi deprem felaketinin en az hasarla atlatılması için yanınızdayız.

Sevgilerimizle,
Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: