En Önemli Sorun: Barınma

Havaların iyice soğuması ve temel ihtiyaçların depremzedelere ulaşmasıyla  beraber şu anda deprem bölgesindeki en önemli sorun barınma.

Barınma sorunu kısa vadede çadır, orta vadede prefabrik evler uzun vadede ise depreme dayanıklı konutlarla çözülebilecek. Bu nedenle çadır temini için aşağıdaki firmaları arayabilir ve özellikle kış koşullarına dayanıklı çadır sipariş edebilirsiniz. Yazlık çadırların bölge koşullarında işlevi olmayacaktır.

Prefabrik ve depreme dayanıklı konutlar için kimi firmalar harekete geçmiş olsa da henüz birçok firmadan destek alınabilmiş değil, bu firmaları arayarak ya da e-mail atarak destek çağrısında bulunabilir, içinde yer aldığınız kapsamlı yardım organizasyonlarını bu firmalara yönlendirebilirsiniz.

1-      Çadır firmaları için tıklayınız

2-      Prefabrik üreticisi firmalar için tıklayınız

3-      İnşaat/Konut firmaları için tıklayınız

Elinizdeki güncel barınma yardımı temin ve firma bilgilerini yorum bölümümüze yazabilir veya e-mail adresimize iletebilirsiniz.

Reklamlar
Etiketler: , ,

3 Responses to “En Önemli Sorun: Barınma”

 1. “Bir odam senin olsun” kampanyasına ne dersiniz? Bu insanları kışın dışarda mı bırakacağız?

  Maalesef deprem sınavında devletimiz yetersiz kaldı. Bunu kabul etmeyi hiç istemezdim.
  Vatandaşların kıyafet, battaniye, uyku tulumu ve maddi, manevi desteğini önemli buluyorum. Ancak barınma sorunu söz konusu olduğunda devletin babalığını görebilmeliydik. Barınma sorunununu vatandaşların sırtına bindirmeyi anlamıyorum.

  Hükümete yüklenmeyi sevmiyorum. Aksine, yapılan her doğru ve iyi işi takdir etmeyi severim. Ancak bu konudaki acizliği gördüğümde isyan ediyorum.

  Binlerce insani -çocuk, hasta, yaşlı- kar altında açıktalar. Çadırın bir çözüm olduğuna inanmıyorum, ancak açıktaki insanların şu anda “çadır çözüm değil” diyebilecek halleri yok. Çadır sadece prefabrik evler kurulana kadar en fazla 1 hafta için geçici çözüm olabilirdi. Ama değil prefabrik evler, çadır bile yetişmedi.

  Bu insanlar kışı dışarda, veya çadırda geçiremezler. “Bir odam senin olsun” diyebiliyor muyuz. Böyle bir kampanyaya ne dersiniz…. Özellikle çocuklar ve kadınlar, yaşlılar ve hastalar için birşeyler yapmalıyız. Bunu yerelde ve tüm türkiye’de organize etmek için ekip kurabilir miyiz?

  Bilgi Buluş,
  Bafra Samsun

 2. Az önce bir projeden haberim oldu: Evim evindir projesi:
  http://www.evimevindir.com/

Trackbacks

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: