Tıbbi Duyurular

* Van’da kurulan Diyabet Merkezi deprem bölgesindeki diyabetlilere yardım ediyor. Türk Diyabet Vakfı’ndan Prof. Hüseyin Avni Şahin’e 0533 251 88 66 numaralı telefondan ulaşılabilir.

* İlaç yardımları konusunda Eczacılar Birliği’nin Van ve Erciş’teki birimlerine ulaşılabilir. Orada seyyar sahra eczaneleri açmışlar (Kocaeli Eczacilar Odası Başkanı’ndan teyitli).

* Gönüllü olarak deprem bölgesine gitmek isteyen doktorlar 0 432 246 30 02’den Baş Hkm. Mustafa Berktaş’la iletişime geçebilir.

* İstanbul Eczacı Odası’ndan İlaç Yardımı Yapacaklar İçin Uyarı

İstanbul Eczacı Odası, depremde yaralananlara acil ilaç ve malzeme yardımı başlattı. Odanın yardım kampanyasına sadece eczacılar katılabiliyor. Yardımda bulunmak isteyen eczacıların yapacakları yardım tutarını, http://www.istanbuleczaciodasi.org.tr/ adresi üzerinden, çalıştıkları ecza depolarından birine bildirmesi gerekiyor.

Van Eczacı Odası’nın verdiği bilgiler doğrultusunda acilen gerekli olan ilaç ve tıbbi malzemeler, ecza depolarından en kısa sürede Van Eczacı Odası’na ya da belirtilen dağıtım noktalarına teslim ediliyor.

İstanbul Eczacı Odası yetkilileri eczacılar dışında kimsenin ilaç yardımı yapmaması gerektiğini, tersinin sağlık sorunlarına neden olacağını belirterek şu uyarılarda bulundu:

– Eczacı odaları koordinasyon halinde çalışarak nerede, ne tür ilaca ihtiyaç olduğunu belirliyor ve ilaçların dağıtımı Van Eczacı Odası’nca yapılıyor.

– Eczacı odalarının, doktorların, sağlık ekiplerinin ve bu konuda uzman kuruluşların yürüttüğü yardım kampanyaları dışında yapılan ilaç yardımlarının yayardan çok zararı var. Çünkü ilaçların kimlerin eline geçeceği belli olmuyor, yanlış kullanımlar ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor.

– İlaçların nakliyle ilgili belli standartlar var. İlaç yardımları Van’a gönderilirken bu standartlara uyulması ve ilaçların ulaştığı yerde saklama koşullarına uygun depolanması gerekiyor.

* Istanbul Eczacı Odasından Van Depremi için Acil İlaç ve Malzeme Yardımı:

Van’da yaşanan ve çok büyük hasar meydana getiren depremde yaralananlara acil ilaç ve malzeme yardımı başlattık. Yardımda bulunmak isteyen meslektaşlarımızın yapacakları yardım tutarını çalıştıkları Ecza Depolarından birine bildirmeleri yeterli olacaktır. Van Eczacı Odamızdan gelecek bilgiler doğrultusunda acilen gerekli olan ilaç ve tıbbi malzemeler Ecza Depolarından tedarik edilerek en kısa sürede  Van Eczacı Odasına ya da belirtilen dağıtım noktalarına Odamız yetkilileri tarafından götürülerek sizlerin adına teslim edilecektir.

http://www.istanbuleczaciodasi.org.tr/?page=haberler&news_ID=3944

* Diyabet Vakfi Van’da diyabet çadırı kuruyor. İnsulin, seker ölçüm cihaz ve çubuğu dağıtacak. Tel: 0532 453 96 99

* Özel Vangölü Hastanesi (Van) – İpekyolu Cd. No:362 Van Merkez – (432) 217 18 88

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: